Kutudan nöbetçi eczaneleri görmek istediğiniz ilçeyi seçiniz.
IPSALAIPSALA

Gelişmiş Arama

İFTAR CADDEYE SIĞMADI


İpsala Belediye Başkanlığının organize ettiği ve 2014 yılından bugüne her Ramazan Ayı’nda geleneksel hale gelen cadde iftarları bu yıl daha coşkulu katılımla gerçekleşiyor.
İpsala Kaymakamlığının katkılarıyla 7 Haziran Çarşamba akşamı verilen iftar yemeğinde 1250 kişi aynı sofrada orucu açtı.

Kategori  Kategori : Haber ve Duyurular
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 172
Tarih  Tarih : 11 Haziran 2017, 23:55

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto


İpsala Belediye Başkanlığının organize ettiği ve 2014 yılından bugüne her Ramazan Ayı’nda geleneksel hale gelen cadde iftarları bu yıl daha coşkulu katılımla gerçekleşiyor.
İpsala Kaymakamlığının katkılarıyla 7 Haziran Çarşamba akşamı verilen iftar yemeğinde 1250 kişi aynı sofrada orucu açtı.
İftara, İpsala Kaymakamı Ali Uysal, Hudut Tabur Komutanı P.Binbaşı Volkan KARASLAN, İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman, Trakya Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof.Dr.Ahmet Günşen, daire amirleri, siyasi parti temsilcileri, köy ve mahalle muhtarları, şehit ve gazi aileleri katıldı.
İftarda İpsala Kaymakamı Ali Uysal ve İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman birer konuşma gerçekleştirdi.
Kaymakam Uysal,”Çok değerli İpsalalı hemşehrilerim içinde bulunduğumuz bu ayın, bu zamanın hepimize daha çok sevgi, sağlık, huzur, bolluk, bereket getirmesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Toplumun her kesiminin katılmasını beni ziyadesiyle mutlu etti. Katılımcıların hepsine ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum. Aramızda kamu kurum ve kuruluşunun temsilcileri, tabur komutanımız, kolluk amirlerimiz, jandarmamız, polisimiz, siyasi partilerimizin başkanları, oda ve borsa başkanları, sivil toplum örgütleri, dernekler, muhtarlarımız, basınımız, çiftçilerimiz, halkımız herkes bu akşam burada. Gazilerimiz burada. Şehit yakınlarımız burada. Her zaman söylediğimiz gibi,” Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır. Toprak uğrunda ölen varsa vatandır .”
Gazilerimiz ve şehit yakınlarımız bizim baş tacımız. Devletimizin ve hükümetimizin bize her zaman talimatlandırdığı gibi her zaman onların problemleri için bütün kamu kurum ve kuruluşları her zaman seferber oluyor. Ve olacaktır da.” Dedi.
İpsala Kaymakamı Ali Uysal konuşmasına şöyle devam etti; “İçinde bulunduğumuz bu ayın, bu uhrevi zamanların çok özel olduğunu düşünüyorum. Hiçbir zaman yaptığımız icraatlar yerine, halkı kucaklayıcı olmamız gerektiğini düşünüyorum. İnsanların daha yoğun ibadet ettiği, oruç tuttuğu, daha çok ibadete yöneldiği  bu aylardaki amaç daha erdemli, daha ahlaklı iyi insan olmaktır. Din adamlarımız daha iyi biliyor ama Yüce Allah’ın bizim yaptığımız ibadetlere ihtiyacı olduğunu düşünmüyoruz, biliyoruz. İbadetlerimizin amacı hepimizin daha iyi insan olması.
“DAHA PAYLAŞIMCI, DAHA KATILIMCI, DAHA SEVGİ DOLU DAVRANMALIYIZ”
Arkadaşlar, dünyamızın ve insanlığımızın en büyük sorunu bence, geçen haftaki Cuma hutbesinde de belirtildiği gibi tamahkârlık ve aç gözlülük. Bütün problemlerin kaynağı bence bu iki kelimede gizli tamahkârlık ve aç gözlülük. Doymak bilmeyen kişisel hırslarımız ve egolarımız. Onun için, yaptığımız hizmetleri, görevleri, yetkili ve görevli olan bizim gibi insanların kişisel hırslarını ve egolarını ve narsist duygularını doyurma yerine Allah rızası için insanları ayırmadan herkese eşit bir şekilde hizmet etmek durumundayız. Hepimiz gelip geçici. İşte, bu camiden ve bütün camilerden her hafta cenazeler kalkıyor.Musalla taşında kimsenin rütbesi, makamı, mevkiisi, konumu, parası, pulu geçmiyor arkadaşlar. Musalla taşında ve ahirette sadece bu dünyada yaptığımız iyilikler, güzellikler ve sevgi geçiyor. Onun için bu aylar , bu zamanlar bence muhakeme ayları, muhakeme zamanı. Gerçi insan her gün, her gece muhakeme etmelidir. Ediyoruz da ama, bu zamanlarda daha çok dikkat etmeliyiz. Daha paylaşımcı, daha katılımcı, daha sevgi dolu davranmalıyız diye düşünüyorum.
Peygamberimizin buyurduğu gibi, “Komşusu açken tok yatan bizden değildir” arkadaşlar. Komşu demek, hemen yanı başımızdaki ev demek değil. Birileri lüks ve şaha şaha içinde yaşıyorsa , hemen üç yüz, beş yüz metre yanınızda birileri eğer yiyecek ekmeği zor buluyorsa, bu dine de aykırıdır, insanlığa da aykırıdır, merhamete de sığmaz, vicdana da sığmaz arkadaşlar. Bence hep beraber daha vicdanlı ve daha merhametli olmalıyız.
Bu akşam, bu iftara katılan hepinize bütün iş adamlarımıza, çiftçilerimize, muhtarlarımıza, oda başkanlarımıza, hepinize çok teşekkür ediyorum. Bence bu sadece Ramazan Ayında olmamalı. İpsala’da İnşallah, bu medeniyetin ve kültürün beşiği olan, binlerce yıllık medeniyetin üzerinde oturan bu bereketli topraklarda İnşallah hep beraber güzel işler yapacağız. Ben 200 bin dönüm bu arazide canla,başla gece, gündüz üretim yapan bu çiftçilerimizi omuzlarımda taşırım. Onlara Allah razı olsun.
“VEREN EL, ALAN ELDEN HER ZAMAN GÜÇLÜDÜR”
Bir de, bu akşam son olarak şunu söyleyeyim arkadaşlar. Biraz önce bahsettiğim veren el, alan elden her zaman güçlüdür. Allah hepimize yaşadığımız sürece veren el olmayı nasip etsin. Ve öbürkü dünyaya göç ederken de büyük bir huzur ve huşuyla Yüce Rabbimizin huzuruna koşa koşa gidebilmeyi nasip etsin. Bu da bu dünyada nasıl bir hayat yaşadığımıza bağlı. Birbirimizi ayırmadan, ötekileştirmeden, hep birbirimizi kucaklayarak, sevgiyle, hoşgörüyle güzel  şeyler yapacağımızı düşünüyorum”

“İPSALA’MIZA BEREKET GELİYOR, HAYIRLAR GELİYOR”
Sözlerine katılımcıları selamlayıp, Ramazan Ayı’nı kutlayarak başlayan Belediye Başkanı Mehmet Kerman, “İftarlarımızı sizlerin katılımıyla artık geleneksel hale getirdik. Bugün, burada bu iftarlarımızın bizlere her akşam verilmesine vesile olan hayırsever vatandaşlarımıza çok teşekkür ediyorum. Onlar bu iftarları verdiğinden dolayı, sizlerde gelip bizim bu iftarlara katılıyorsunuz. Sizlerden de Allah razı olsun.  Çünkü, şuanda iftar soframızda 1250 vatandaşımız her akşam burada iftarlarını açıyor. Her akşam 2500 el semaya dua ediyor. Allah’a şükrediyor. Onun yüzü suyu hürmetine İpsala’mıza bereket geliyor, hayırlar geliyor.
KERMAN’DAN MÜJDELER…
Belediye Başkanı Mehmet Kerman, konuşmasını ilçede önümüzdeki günlerde gerçekleşecek çalışmaları anlatarak sürdürdü.
2017 yılının kalan aylarında temeli atılmış hizmetleri vatandaşların hizmetine açılışlarla sunmaya başlayacaklarını ifade eden Kerman, “İlk önce Allah’ın izniyle, İpsala’mıza şehir suyunu sizlere müjdeliyorum. İpsala’ya şehir şebekesinden tatlı ve kaliteli suyu bir bölümümüze Allah’ın izniyle bayramdan sonra vereceğiz.
Temmuz Ayı’nda da ilçemizin anayollarının 5 km’sini asfaltlama yapacağız. Bu da ilçemiz için çok hayırlı, bereketli ve müjdeli bir haber.
Yine Temmuz Ayı içerisinde İpsala’ya kazandırdığımız 7500 m2 Kapalı Pazar Yerimizin de açılışını yapacağız.” Dedi.
Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Haber ve Duyurular

En Çok Okunan Haberler

İpsala Belediyesi | www.ipsala.bel.tr | 2009 | Mydesign