Kutudan nöbetçi eczaneleri görmek istediğiniz ilçeyi seçiniz.
IPSALAIPSALA

Gelişmiş Arama

TARİHİ ŞEHİR HAMAMI MÜZE OLUYOR

İpsala Kaymakamlığı tarafından İpsala Belediyesine ait şehir hamamı için hazırlanan “Saraçilyas Hamamı ile Canlanan Tarih” projesinin çalışmalarına başlandı.

Kategori  Kategori : Haber ve Duyurular
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 308
Tarih  Tarih : 05 Mart 2017, 22:39

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

İpsala Kaymakamlığı tarafından İpsala Belediyesine ait şehir hamamı için hazırlanan “Saraçilyas Hamamı ile Canlanan Tarih” projesinin çalışmalarına başlandı.
2016-2017 yılı Trakya Kalkınma Ajansı küçük ölçekli altyapı destek programı kapsamında İpsala Kaymakamlığı tarafından hazırlanan ve İpsala Belediyesi tarafından Trakya Kalkınma Ajansına sunulan şehir hamamının müzeye dönüştürülmesi projesinin sözleşmesi Trakya Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Mahmut Şahin ve İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman tarafından imzalanmıştı.
Toplam 776.258.00 TL bütçesi olan projenin sözleşmesini imzalayan İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman,”.Saraçilyas Mahallesinde bulunan Saraçilyas Hamamı aslına uygun olarak restore edilerek müzeye dönüştürülecektir. Bunun içinde hafta sonu çalışmalara başlanmıştır. İpsala’nın artık bir müzesi olacaktır” dedi.
SOSYAL MEDYA ELEŞTİRİLERİNE CEVAP VERDİ.
Sosyal Medya üzerinden hamam kalması yönündeki eleştirileri cevaplayan Belediye Başkanı Mehmet Kerman,”3 yıldan beri hamamın işletmeciliğini kira almadan hizmete açılması için çok uğraştım ama herhangi bir işletmeci bulamadık.
Her gelen “müşterisi az olur masrafı karşılamaz” diye geri döndü. Şimdi size soruyorum “hanginiz ayda kaç defa hamama gelirdiniz” hamam kültürü her geçen gün azalıyor hiç olmasa tarihimize sahip çıkmak ve kollamak için böyle bir yol seçtik. Hamamın şu andaki durumu içler acısı lütfen bir ziyaret etmenizi rica ediyorum” dedi.


Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Haber ve Duyurular

En Çok Okunan Haberler

İpsala Belediyesi | www.ipsala.bel.tr | 2009 | Mydesign