Kutudan nöbetçi eczaneleri görmek istediğiniz ilçeyi seçiniz.
IPSALAIPSALA

Gelişmiş Arama

İPSALA'DA OĞUZ BERKAY FİDAN RÜZGARI

15'inci İpsala Çeltik Festivali ve Tarım Fuarı etkinliklerinin 3. günü 10 Ekim Cuma günü tamamlandı.

Kategori  Kategori : Festival
Yorumlar  Yorum Sayısı : 0
Okunma  Okunma : 2827
Tarih  Tarih : 12 Ekim 2014, 06:11

12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto


İpsala 15.Çeltik(Pirinç)Festivali ve Tarım Fuarı kapsamında düzenlenen pirinç yemekleri yarışması 10 Ekim Cuma günü Belediye Düğün Salonunda gerçekleştirildi.

 

Saat 15.00’te başlayan yarışma çorba, yemek, pilav ve tatlı olmak üzere 4 kategoride yapıldı. Kaymakam Eyyup Özdemir’in eşi Hanife Özdemir’in başkanlığını yaptığı jüri Şükran Kerman, Hülya Akman, Zeynep Şapcı, Seyhan Özkaya, İsmail Hakkı Özdemir ve Mümin Kurtuldu’dan oluştu.

10 çeşit yemek,6 adet çorba,9 pilav ve 9 tatlı çeşidinin katıldığı yarışmada yemekler tek tek tadılarak ve görselliği de göz önünde bulundurularak puanlar verildi. Puanlama sırasında jürinin sıralamayı yapmakta zorlandığı görüldü.

İpsala 15.Çeltik(Pirinç)Festivali ve Tarım Fuarı geleneksel hale gelen yemek yarışmasında çorbalarda birinciliği 31 puanla Naciye Kızıltan,23 puanla Yeşim Güven ikinciliği ve 22 puanla Nazire Aydeniz üçüncü oldu.

Yemeklerde ise Fatma Çeşmeli 32 puanla birinci, Remziye Yıldırım 30 puanla ikinci, Suzan Batı 26 puanla üçüncü oldu. Pilavlarda 29 puanla Nazan Çeşmeli birinci,28 puanla Özlem Elmas ikinci,27 puanla Sevinç Elmas üçüncü oldu. Tatlılarda Nihal Halil 32 puanla birinci, Belgin Kula 31 puanla ikinci ve 30 puanla Serap Kaçmaz üçüncü oldu.

Yeme yarışmasında dereceye girenlere ödülleri İpsala Kaymakamı Eyyup Özdemir, İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman, Jandarma Komutanı Tuncay Başar, Kırklareli Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yardımcı Doç. Dr. Buket Aşkın, İpsala Meslek Yüksekokulu Müdürü Yardımcı Doç. Dr. Hayati Arda ve İpsala Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Girgin tarafından verildi.

İpsala Belediye Başkanı Mehmet Kerman, jüri üyelerine de birer plaket takdim etti. Yarışma toplu resim çekilmesi ile sona erdi.

 

15’inci İpsala Çeltik Festivali ve Tarım Fuarı’nın akşam programı saat 19.00’da 9-12 yaş çocuk defilesiyle başladı.

Defile gösterisinin ardından, Belediye Başkanımız Mehmet Kerman çocukları kırtasiye seti hediye etti.

 Program, Ayşe Engin Aslanca’nın seslendirdiği birbirinden güzel şarkılarla devam et Belediye Başkanımız Mehmet Kerman, Ayşe Engin Aslanca’ya çiçek buketi, İpsala Pirinci ve plaket verdi.

 Gecenin finalini Oğuz Berkay Fidan yaptı.

Fidan, seslendirdiği şarkılarla İpsalalılara keyifli bir akşam yaşattı.

Konser sonrası Belediye Başkanımız Mehmet Kerman, Fidan’a ve Fidan’ın konserine sponsor olan Kaymazlar Traktör Tümosan sahiplerine İpsala Pirinci ve plaket verdi.Yazdırılabilir Sayfa Yazdırılabilir Sayfa | Word'e Aktar Word'e Aktar | Tavsiye Et Tavsiye Et | Yorum Yaz Yorum Yaz

Festival

En Çok Okunan Haberler

İpsala Belediyesi | www.ipsala.bel.tr | 2009 | Mydesign